BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Fen Bilimleri Enstitüsü

 

Özel Öğrenciler

ÖZEL ÖĞRENCİ KABULÜ

• Yükseköğretim kurumlarının lisans programları öğrencileri veya mezunları, enstitümüzde açılmış bulunan derslere özel öğrenci olarak kayıt yaptırabilirler.

• Özel öğrencilik başvurularında ALES ve Yabancı Dil puanı aranmayacaktır.

• Özel öğrenciler; akademik bakımdan, derslerle ilgili olarak, lisansüstü programa kayıtlı öğrenciler için öngörülen gerekli şartlara uymak zorundadırlar. Özel öğrenciler, diğer öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

• Kayıtlı bulundukları dersleri bir kez izleyip, başarı notlarını alan özel öğrencilerin, özel öğrencilik statüleri sona erer. Bir dersi yeniden almak, ya da yeni bir ders almak isteyenlerin, o ders için özel öğrenciliğe yeniden başvurmaları ve kabul edilip kayıt yaptırmaları gerekir. Özel öğrencilere, aldıkları dersleri ve başarı notlarını gösterir bir belge, özel öğrencilik statüsü açıkça belirtilerek verilir.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Başvuru Formu (İNTERNETTEN DOLDURULACAKTIR.)

2. Mezuniyet veya Öğrenci belgesinin aslı (Diploma aslının görülmesi koşuluyla diploma örneği Enstitü sekreterliğince onaylanabilir.)

3. 1 adet fotoğraf

4. Başvuru ücreti banka dekontunun aslı.(Başkent üniversitesinin lisans programları son sınıf öğrencilerinin başvurularında, başvuru ücreti alınmayacaktır